Záhradkárstvo Ján Ďurček - Nová Baňa    
Kollárova 4, 96801 Nová Baňa
0905 787 677, 0908 925 400
orbis@zahradkarskepotreby.sk
Nájdete nás aj na
facebooku
   Záhradkárstvo Ján Ďurček - Nová Baňa

OTVÁRACIE HODINY
pondelok - štvrtok
piatok
sobota
7:30 - 12:30 hod.
7:30 - 12:30 hod.
7:30 - 11:30 hod.
13:00 - 16:30 hod.
13:00 - 17:00 hod.

Objednávky aj SMS alebo facebook. Prosíme Vás, rešpektujte otváracie hodiny a obednú prestávku 12:30-13:00. Ďakujeme!
Záhradkárstvo Ján Ďurček - Nová Baňa Záhradkárstvo Ján Ďurček - Nová Baňa Záhradkárstvo Ján Ďurček - Nová Baňa
ÚVOD
AKTUALITY
PONUKA
NAŠE SLUŽBY
ZÁHRADNÁ TECHNIKA
FOTOGALÉRIA
KONTAKT
Záhradkárske potreby Ján Ďurček - Nová Baňa
 
Aktuality
KAŽDÝ TÝŽDEŇ NOVÉ CENOVÉ AKCIE!

Dekorácie, venčeky, girlandy, adventné a dekoračné sviečky, živé vianočné stromčeky...


ŠTIEPAČKY DREVA

Ručné štiepanie dreva sekerou je prácna a časovo náročná práca. Aby bolo pre vás spracovanie dreva pohodlnejšie, kúpte si štiepačky dreva AL-KO, ktoré sú vybavené výkonnými motormi. Vďaka robustnej konštrukcii a osvedčenému štiepaciemu mechanizmu, sú naše horizontálne aj vertikálne štiepačky extrémne odolné a sú pripravené na vysokú záťaž. Väčšina štiepačov AL-KO je vhodná pre štandardné napájanie 230 V, ale model LSV 560/8 ponúka možnosť napájania 400 V pre docielenie štiepacieho tlaku až 8 ton. Premyslená konštrukcia, ktorú možno jednoducho zložiť, zaisťuje ľahkú prepravu a priestorovo nenáročné uskladnenie.
 

Tipy a triky

Kúrenie drevom je stále populárnejšie. Mnoho ľudí ocení ten pocit, keď v zimných večeroch sedí pred krbom v obývacej izbe, alebo si užívajú teplo kachľovej pece. Hovorí sa: "Drevo zahreje trikrát": najprv pri rezaní dreva, potom pri štiepaní a nakoniec pri samotnom horení. Pomocou štiepačov možno narezané drevo ľahko štiepať na vhodná polená. Dáme vám niekoľko rád ohľadom výberu štiepačky:

Horizontálna alebo vertikálna štiepačka dreva? So stojatými štiepačkami (vertikálne) dreva je štiepací klin zatlačený zvisle do stola, čo znamená, že tu možno použiť vyššie sily. U horizontálnej (vodorovnej) štiepačky je to naopak: Tu je drevo vodorovne tlačené proti klinu.

Horizontálne štiepačky dreva
 • Výkonné štiepačky dreva s štiepacím tlakom až 5 ton
 • Ideálne pre štiepanie palivového dreva s dĺžkou až 52 cm
 • Priestorovo úsporné a mobilné
 • Ergonomické a bezpečné

  Vertikálne štiepačky dreva
 • Výkonný pre kmene až do obvodu 1030 mm
 • Extrémne robustná konštrukcia
 • Mobilné a priestorovo úsporné úložisko

  Narezať a rozdeliť
  Narežte drevo na ideálnu dĺžku pre štiepač dreva, aby ste ho nemuseli dvakrát zbierať.

  Bezpečnosť
  Štiepačky dreva by mali stáť na pevnom, rovnom povrchu. Noste bezpečnostnú obuv, okuliare a rukavice.

  Spracujte drevo čo najrýchlejšie
  Rozdeľte čerstvo vyrúbané drevo podľa priemeru. Štiepanie suchého dreva je riskantné, pretože môže prasknúť a štiepané časti môžu prudko odletieť. Zima je ideálny čas na rezanie dreva.

  Uloženie
  Po rozdelení skladujte polená na suchom, dobre vetranom mieste a nestohujte ich príliš tesne. Než bude možné palivové drevo použiť na vykurovanie, malo by sa skladovať aspoň rok alebo dlhšie, v závislosti od druhu dreva, aby bolo dostatočne suché, aby horelo čisto.

  Príslušenstvo
  Pre vašu vlastnú bezpečnosť používajte k štiepačom dreva len originálne príslušenstvo.

  Štiepač dreva: horizontálny alebo vertikálny?
  Štiepačky dreva AL-KO môžete použiť ako na kmene rôznych dĺžok až do veľkosti 55 cm, tak aj na kusy dreva rôznych priemerov. V našom sortimente vám ponúkame stojaté (vertikálne) aj ležiace (horizontálne) štiepače dreva. Ich konštrukcia je robustná a ich prevádzka sa vyznačuje pohodlím a najvyššou možnou bezpečnosťou. Preto majú pre vašu ochranu oboch ručné bezpečnostné ovládanie.

  Všetky naše zariadenia je možné ľahko prepravovať na požadované miesto vďaka integrovaným kolieskam. Vodorovné štiepače presvedčia nielen svojou stabilitou, ale sú tiež obzvlášť bezpečné vďaka ochrannému krytu. Štiepací klin je na presné štiepanie niekoľkokrát zvarený, a preto je veľmi odolný. Naše stojaté štiepače dreva majú prídržné úchyty (tzv. pazúry), ktoré fixujú tenké a šikmo rezané drevo a umožňujú tak presné štiepanie, rovnako ako praktickú rýchloupínaciu skrutku, takže môžete presne obmedziť štiepací zdvih.

   
  Slnečné novembrové dni a dostatok vlahy v pôde sú najlepším obdobím na výsadbu ovocných stromov a kríkov. Ovocné stromy a kríky vysádzané v tomto období majú lepšiu ujateľnosť ako tie, ktoré sú vysádzané až na jar. Preto priďte čo najskôr do našej predajne, kde si môžete nakúpiť ovocné stromy a kríky vhodné do našej oblasti za najlepšie ceny pre Vás.

  V ponuke sú: jablone, hrušky, slivky, marhule, broskyne, nektarinky, čerešne, višne, orechy a moruše.
  Z ovocných kríkov ríbezle, egreše, maliny, černice, čučoriedky, muchovníky, rakytníky a arónie.

  Zamestnanci predajne Vás radi Vás obslúžia a odborne poradia.
      
  Jeseň je najvhodnejším ročným obdobím na výsadbu okrasných drevín, trvaliek, jesenných cibuľovín, ovocných stromčekov a kríkov. Preto naša predajňa pre Vás pripravila najširšiu ponuku týchto okrasných rastlín. Okrem tohto pre Vás máme v ponuke prepravky na ovocie, mlynčeky a lisy na ovocie, nádoby na kvas aj súdky na kapustu. Predaj ovocných stromčekov začína po 10.októbri, ale vy si ich môžete objednať už teraz priamo v predajni. Tešíme sa na Vašu návštevu.
      
  Aku.reťazová píla WORCRAFT
  Ručná akumulátorová bezuhlíková reťazová píla je určená na rezanie materiálov z dreva a orezávanie stromov. Ultraľahká manipulácia, výkonný motor, ergonomická rukoväť, automatické napínanie reťaze, mechanická reťazová brzda, SDS rýchloupínací systém lišty a reťaze, lišta 15 cm, hmotnosť 1,4 kg, otáčky reťaze 7,5 m/s.   
  Klíčky - čerstvá zelenina po celý rok.
  Máme nakličovacie misky i semienka na klíčenie. Pridajte klíčky do vašej stravy!   
  Novinka v našej ponuke - „Tradičné osivá starkého Joja“ - starostlivo vybraný sortiment overených tradičných odrôd zeleniny a byliniek najvyššej kvality, vyšlachtených alebo dlhodobo pestovaných v podmienkach SR, poskytujúcich v našich geografických a klimatických polohách pravidelné a vysoké úrody.
  Chemicky NEOŠETRENÉ - Geneticky NEMODIFIKOVANÉ!   

   
  AKCIA!!! -10% na všetky adventné sviečky   
  Rožiarte vchod do vášho príbytku. Venček alebo netradičná vetva?   
  Adventné novinky   
  Všade samé svetielka!   
  Čarovné vianoce   
  Všade samé stromčeky!   
  Hľadáte darček pre správneho pilčíka, už nehľadajte…   
  Vyskúšajte tento rok živé Vianočné stromčeky v kvetináči.   
  Vianoce už klopú na dvere. Tešime sa na Vás, príďte si vybrať z krásnych vianočných dekorácií. Vianočné gule veľké-malé, sklenené-plastové, biele-farebné...   
  Tupou reťazou docielite predčasné opotrebovanie Vašej píly - len správnym a pravidelným ostrením pílovej reťaze dosiahnete optimálny výkon a menej únavnú prácu.   
  Blížia sa Dušičky.   
  Jesenné počasie je ideálne na výsadbu, urobte si živý plot z Vavrínovca. Vavrínovec lekársky je vždy zelený ker, ktorý je možné pestovať ako solitér, živý plot aj v kvetináči...   
  Doplnili sme... v ponuke aj nové farby   
  Kvalitné ovocné stromy od slovenského pestovateľa. V ponuke jablone, hrušky, čerešne, gaštany , marhule, slivky,ringloty, broskyne a mnoho ďalších. Pri kúpe 10 stromov zľavu 5%.   
  Čakáme Vás v záplave farieb   
  Obľúbená Ľalia biela liečivá CANDIDUM v našej ponuke - Ľalia sv. Jozefa. Namáča sa do liehu a má liečivé účinky. Na jednej stonke vyrastá dokonca až 15 kvetov. Kvitne od júna až do začiatku augusta. Práve kvôli veľkému množstvu kvetov na jednej stonke krásne pôsobí vo váze a navyše i pekne vonia. Odroda je mrazuvzdorná. Tento druh sa sadí plytkejšie ako iné druhy, po odkvitnutí sa zaťahuje, absolvuje vegetačný kľud a od októbra vytvára prízemnú listovú ružicu, ktorá prezimuje a na jar opäť pokračuje v raste a kvitnutí. Ľalia biela sa v záhradkách už nevyskytuje v tak hojnej miere ako kedysi. Je to škoda, lebo okrem čistých bielych kvetov a nádhernej vône, je možné z jej lupienkov a cibúľ mať aj úžitok. Z lupienkov kvetu ľalie bielej si môžete urobiť pleťovú vodu, s ktorou môžete čistiť pleť. Do sklenej alebo porcelánovej nádobky natlačte do polovice okvetné lístky bielej ľalie, zalejte čistým liehom tak, aby siahal asi na dva prsty nad ne. Nádobku tesne uzavrite a postavte na tmavé a chladné miesto, občas ju pretrepte. O šesť týždňov je substancia pleťovej vody hotová. Časť z nej odlejte do tmavej fľaštičky a dolejete dvoma dielmi prevarenej studenej vody. Dobre pretrepte a pleťová voda je pripravená na použitie. Na mastnú pleť ju môžete riediť pomerom 1:1. Zvyšok lístkov nechajte ďalej v liehu, môžu sa hodiť ako obklad na hnisavé rany alebo opar. Na boľavé miesto priložíte lupienok, prekryte igelitom a prelepíte. Na druhý deň by mala byť boľačka zahojená. Riedený roztok sa odporúča aj na svalové bolesti, aplikovať ho možno ľahkou masážou.   
  Jesenná akcia STIHL, v ktorej okrem iného nájdete aj tieto dve AKUMULÁTOROVÉ reťazové píly. Dostupné ako sólo stroj alebo v SETE s jedným alebo dvoma akumulátormi + nabíjačka.   
  Pripravte sa na deň Pamiatky zosnulých – Dušičky   
  Milí zákazníci, máme pre Vás v ponuke nové darčekové poukážky. Nech sa páči, obdarujte niekoho, komu chcete urobiť radosť.   
  Čaro jesene   
  Vneste si do záhrady čaro lúčnych kvetov! Prichádza čas vysievania.
  NATURA Trávna zmes Kvitnúce lúka predstavuje trávna zmes pre návrat k prírode. Jej použitie je vhodné pre výsev a dosev v okolí vidieckych statkov a chalúp. Tvorí ju rozmanitá zmes trávnych osív a mnohých druhov lúčnych rastlín (cca 40 druhov). Váš trávnik sa tak stane prirodzeným prostredím hmyzu a motýľov. Trávna zmes je veľmi vhodná pre ekologické poľnohospodárstvo. Údržba trávnikov je veľmi nenáročná, nevyžaduje pravidelné kosenie.   
  Jesenná ponuka   
  Sadenice jahôd
  Vedeli ste, že-jahody sú plné antioxidantov a bohatým zdrojom vitamínov: vitamín A, vitamín B1 (Tiamín), vitamín B2 (Riboflavín), vitamín B3 (Niacín), vitamín B6 (Pyridoxín), vitamín C (Kyselina L-askorbová), vitamín E (tokoferol) a minerálnych látok, najmä mangán, bór, draslík, fluór, fosfor, horčík, kobalt, síra a vápnik (Kalcium)? Obsah vitamínu C v jahodách je takmer porovnateľný s citrusovými plodmi. Určite vám neunikla farba jahôd – červená. Je spôsobená prítomnosťou rastlinných pigmentov (polyfenolov), ktoré majú výrazný antioxidačný účinok. Ten je dokonca taký silný, že jahody patria spolu s čučoriedkami a brusnicami k najsilnejším potravinovým antioxidantom vôbec.   
  Pestrý výber aroma olejov, silíc z najkvalitnejších rastlinných a éterických olejov, bez chémie a konzervantov... Vône, do ktorých sa zamilujete :-)   
  JARNÉ CIBUĽOVINY UŽ V PONUKE!
  Jarné cibuľoviny Vám rozžiaria záhon či nádoby od skorej jari. Drobné krokusy vykúkajú často aj z pod snehu. Romantické tulipány a narcisy potešia od marca do apríla a majestátne cesnaky neskoro na jar. Nezabudnite si ich vysadiť už na jeseň. V našom sortimente však nájdete oveľa viac.   
  Oblečte sa štýlovo- Stihlovo   
  Nádherné hortenzie   
  Batáty - Sladké zemiaky sú čoraz populárnejšie - posilňujú imunitu. Jedna porcia pečeného sladkého zemiaka poskytuje takmer polovicu denných potrieb vitamínu C. Tá istá dávka tiež dodáva 400% (!) odporúčaného denného príjmu vitamínu A. Obe živiny sú nevyhnutné pre podporu imunitnej funkcie, ktorá je obzvlášť dôležitá v období prechladnutia a chrípky...   
  Pestrá ponuka priesad do Vašej záhrady. Dopestujte si zdravú bio zeleninu plnú vitamínov.   
  Kvietky nakupujeme od spoľahlivého a hlavne slovenského pestovateľa.   
  PODPORUJEME slovenského výrobcu a KUPUJEME jeho výrobky.   
  Očakávame Vás so záplavou kvetov   
  Bobkový list - liečivá sila a aj krásna ozdoba. Prevoňajte si záhradu či domácnosť. Doplnili sme aj bylinky...   
  Nový tovar - jahody, letničky, trvalky aj ovocné kríčky.   
  Novinka - Ochrana pred americkou múčnatkou egreša aj pre ekologické pestovanie.   
  Zahájili sme predaj sadbových zemiakov pre sezónu 2021. V ponuke máme odrody: Anuschka, Jelly, Elfe, Marabel a Laura.   
  Naskladnili sme už multipack muškátov, muškáty stojaté, ťahavé, bylinky, stálerodiace jahody.   
  Čučoriedky - prírodný všeliek. Určite viete, že čučoriedky patria medzi jedno z najzdravších ovocí na svete. Okrem toho, že majú vynikajúcu chuť, doplnia organizmus vitamínmi, antioxidantmi a potrebnými minerálmi. Čučoriedky sú veľmi vhodným ovocím pre diabetikov, mierne znižujú hladinu cukru v krvi.   
  Voňavá novinka - sviečka v skle 500g len 8,90 €.   
  Jarná ponuka   
  Aktuálna akcia - kliknite na obrázok pre aktuálny PDF leták náradia!   
  Jarné dekorácie   
  Aktuálny tovar   
  Novinka v našom sortimente od slovenského výrobcu:
  Sviečka z čistého včelieho vosku
  , ktorú ručne odlievame tradičným spôsobom v harmónii s prírodou. Na každú sviečku sa používa 100% čistý včelí vosk bez pridávania umelých vôní alebo farbív. Knôt je zo 100% čistej bavlny. Pri zapálení sviečky ucítite iba prírodnú vôňu, ktorá má aromaterapeutické účinky a nedymí.   
  Sirôtky, Iskerníky, Sedmokrásky, stále rodiace jahody a bylinky.   
  Už sme naskladnili nový tovar. Cibuľoviny pestrých farieb do záhonov, na terasy - za super ceny. Dopĺňame aj semená, sadzačku cibuľu, cesnak.   
  Pripravili sme pre vás ponuku sadbových zemiakov pre sezónu 2021. Okrem sortimentu slovenských sadbových zemiakov, budeme mať k dispozícii aj najpredávanejšie odrody minihlúz, ktoré sú už v predaji.

  Ak máte vážny záujem o určitú vybranú odrodu, kontaktujte nás s predbežnou objednávkou. Množstvá sú obmedzené a preto si rezervujte dopredu svoju odrodu a jej množstvo.
  V ponuke budú ešte odrody Anuschka, Marabel, Jelly, Laura v 5, 10 a 25 kg baleniach.   
  Novinka - Vianočný krb. Svietiace a hracie dekorácie sú tento rok TOP :-)   
  Advent sa blíži
  Slovo advent pochádza z latinského „adventus“ a znamená príchod. Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami - tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Prvú zo štyroch adventných sviečok na tradičnom adventnom venci treba zapáliť v nedeľu 29. Novembra 2020.   
  Vianočné stromčeky v kvetináči už v ponuke
  Vyskúšajte tento rok živé Vianočné stromčeky v kvetináči. Po Vianočných sviatkoch stromček presuňte do chladu a až pominú mrazy, môžete ho vysadiť do záhrady.   
  Naša išpirácia na vianočnú pohodu   
  Vianoce sú za dverami Prídite si k nám vychutnať atmosféru blížiacich sa sviatkov, načerpať inšpiráciu ??či rovno nakúpiť darčeky pre svojich blízkych. Vytvorte si doma útulnú vianočnú atmosféru pomocou vianočných dekorácií od nás. Tu je mala ochutnávka :-)   
  -10% Výpredaj kosačiek a krovinorezov   
  Kvalitné slovenské ovocné stromy
  Novinky, staré odrody, na rôznych podpníkoch pre každú záhradu, vhodné do našej oblasti.   
  Chryzantéma
  je kvetom úcty a u nás aj symbolom jesene a Dušičiek. V ponuke rôzne veľkosti, farby a ceny od 2,80€.   
  Všetko na úpravu hrobov nakúpite u nás:
  mramorovú drť, mulčovaciu kôru, drevené štiepky, umelý trávny koberec, vázy, misky...   
  Priatelia včiel - trvalky kvitnúce v lete   
  Mučenka (Passiflora), SANIUM STICK INSEKTICÍDNE TYČINKY a veľa veľa kvetov... tovar neustále dopĺňame!   
  Ruže, Hortenzie do tiena aj na slnko, Wisterie, paviniče, brečtany, okrasné kríky, figy, hrozno, bobkový list...   
  Záhradná keramika, zvieratá a postavičky do záhrady   
  Letničky, trvalky   
  Rozprašovač - možnosť plniť zvrchu. Farebné nitrilové nealergizujúce rukavice - rôzne velkosti.   
  Novinky i stálice - znova v našej ponuke!   
  Urob si sám! Kvapková závlaha ušetrí vodu aj čas. Dokáže ušetriť až 70 percent vody. Ponúkame komponenty na kvapkovu závlahu, presakové hadice a veľa iného.   
  Novinka - samozavlažovacie hroty na PET fľaše.   
  Zeleninové priesady - na balkóny a záhrady! Od dnes široká ponuka rajčín, papriky, zeler, kaleráby, uhorky... stačí si prísť vybrať. Plus, pre Váš velký záujem sme zaradili do sotrimentu: Kompletná zavlažovacia sada na balkón, terasu alebo malé záhony.   
  Nový tovar! Aj napriek sťaženému prístupu sa k nám oplatí prísť.   
  Doplnili sme aj výber byliniek a stálerodiace jahody.   
  Medvedí cesnak aj tento rok v našej ponuke! Má úžasné liečivé účinky, ktoré poznali už naši predkovia.   
  Ochranné pomôcky, postrekovače... priebežne dopĺňame. • potreby pre pilčíkov | náhradné diely | lišty, retaze | Hoštické hnojivá | bioprípravky | starostlivosť o trávnik | bazénová chemia | © 2015 www.zahradkarskepotreby.sk